Právě u nás probíhají DNY VELKÝCH SLEV - slevy 5 - 55 % na vybraný sortiment při použití kódu dnyslev-424. Více informací >>>

Uklidňující zvuk deště. Proč ho tak milujeme?

dest_clanekTaké se občas přistihnete při deštivém počasí (samozřejmě v pohodlí domova), že jste vlastně rádi za to pravidelné bubnování do okenního parapetu? Za ten uklidňující rytmus, při kterém si lehnete do postele a dokážete zkrotit své myšlenky, vypnout a nechat své tělo i mysl odpočívat? Ano, i my milujeme tyhle dny. Proč je vlastně zvuk deště pro naši mysl natolik uklidňující, že ho musíme “uměle” poslouchat na Youtube nebo Spotify?

Důvodů může být hned několik:

1) Připomínka přírody. Zvuk deště a déšť samotný je spojen s přírodou, a tak ho mnoho lidí vnímá jako příjemnou připomínku přírodní krásy. Tento aspekt může pomoci při uvolnění mysli a relaxaci.

2) Čistota vzduchu. Ten čerstvý příval vzduchu po letní bouřce s otevřeným oknem do vaší ložnice je jako balzám pro všechny smysly. Dešťové kapky dokáží čistit vzduch od prachu a alergenů, což dokáže kromě zlepšení kvality vzduchu navodit i celkový pocit pohody.

3) Romantická duše. Ano, pro někoho by letní deštík mohl být symbolem romantiky. A co si budeme povídat, taková procházka po rozkvetlé louce, kdy vás pomalu smáčí kapky deště a vy kráčíte ruku v ruce se svým partnerem… I v tomto případě bude déšť krásný.

4) Pocit bezpečí. Pro některé lidi může být zvuk deště spojen s pocitem bezpečí. Přece jen nechceme nikde zmoknout, a tak raději zůstaneme v teple a suchu uvnitř domova, což může právě vytvářet pocit útulna, bezpečí.

5) Ta správná frekvence. Periodické vibrace související se zvukem deště jsou pro běžného člověka slyšitelné a pro ucho příjemné. S tím opět může souviset uvolnění, které dokáže zvuk deště navodit.

6) Bílý šum. Díky své pravidelnosti a monotónnosti je zvuk deště oblíbeným bílým šumem. Příjemný zvuk deště dokáže “umlčet” všechny okolní zvuky, které by nás jinak rušily a bránily ve spánku. Hlasité kapky jsou balzámem a hudbou pro naše uši.

7) Mateřská láska. První chvíle od okamžiku početí strávíme v děloze, obklopeni vodou. Právě déšť nám podvědomě může připomínat to bezpečné a uklidňující místo. My tak máme pocit, jako bychom se vrátili v čase. Někam, kde jsme byli neohrožení a v bezpečí.

Ale nevyháníme všechny na letní déšť. Sto lidí, sto chutí, a tak je nám jasné, že pro někoho uklidňující a monotónní zvuk deště může být naopak melancholickou a depresivní záležitostí. Ať už to máte jakkoli, najděte si ten pravý zvuk pro vaše uši, který vás dokáže uklidnit a navodit tu správnou atmosféru pro relax a odpočinek vašeho těla a mysli.

dest_clanek2