Zahrajte si na kosmonauty

outlast-logo-rgb-upr

Prázdniny vstoupily do druhé poloviny a podle dlouhodobé předpovědi budou mít i v srpnu z počasí radost hlavně ti, kdo mají rádi teplo a sluníčko. A třebaže budou noční teploty pozvolna klesat, v ložnicích zřejmě ještě dost dlouho nedosáhneme optimálních teplot pro spánek, tedy teplot kolem 18 stupňů.

Pokud se nechcete ráno budit promočení potem, vyzkoušejte termoregulační lůžkoviny Velfont, které využívají technologii Outlast. Ta totiž dokáže snížit noční pocení až o polovinu. Technologii původně vyvíjela NASA pro vesmírné účely, ale dnes postupně nachází stále širší uplatnění i na Zemi. Outlast, který dokáže akumulovat a uvolňovat teplo, se zkrátka postará o dokonalý tepelný komfort v podstatě v jakýchkoliv podmínkách.

outlast_clanek_1

A jak to funguje? Inteligentní materiál podobný vosku dokáže přebytečné teplo od těla nejen odvádět, ale případně mu je i vrací. Jednoduše řečeno, Outlast je jakousi úschovnou našeho vlastního tepla. Pokud je ho moc, ponechá si je, aniž bychom cítili, že je někde schované. A když naše tělo vyšle signál, že mu začíná být zima, Outlast akumulované teplo uvolní a začne hřát. Ovšem nikdy natolik, aby se náš organizmus přehříval. Díky tomu nám nikdy nebude ani moc teplo, ani zima.

Materiál pracuje na principu tzv. fázové změny, kterou velmi dobře pozorujeme třeba při změně vody na led. Z fyziky přitom víme, že pokud látky mění své skupenství z pevného na kapalné, spotřebovávají teplo a akumulují jej. Mění-li se z kapalného na pevné, teplo uvolňují. Tímto způsobem funguje i Outlast s tím, že své skupenství mění při teplotě 36 až 38°C. Pokud přijímá naše přebytečné teplo, měkne, když teplo vydává, tuhne. V bavlněné tkanině jsou jím naplněny miliony miniaturních mikrokapslí, které akumulují odebrané teplo z přehřívajícího se povrchu těla a opět je vrací, když se tělo začne ochlazovat.

Cyklus změny skupenství probíhá v mikrokapslích takřka neustále a jako akumulátor tepla je tak Outlast schopný fungovat velmi dlouhou dobu. Mikrokapsale jsou vpravovány přímo do bavlněných vláken, z nichž se tkají lůžkoviny. Pod mikroskopem vypadají jako malé kuličky. Nemění strukturu ani vzhled tkanin a lze je prát při teplotách do 40°C.

Vzhledem k tomu, že firma Velfont z Outlastu vyrábí prostěradla, chrániče na polštáře a nově i přikrývky, můžete si takto zajistit dokonalý tepelný komfort v celém lůžku po celou noc i po celý rok. Váš spánek tak bude klidnější a intenzivnější, protože je prokázáno, že právě teplota je jedním z hlavních faktorů, které kvalitu spánku ovlivňují.

Sortiment Velfont Outlast vám v našich prodejnách velmi rádi představíme. Sami se přesvědčíte, že kosmická technologie funguje opravdu dokonale.