Outlast, strážce vaší teploty během spánku

outlastO významu optimální teploty v ložnici jsme se již na našich stránkách zmiňovali. Důležitá je však nejen teplota v místnosti, kde spíme, ale také přímo v lůžku. Tam si naše tělo pod přikrývkou vytváří jakési mikroklima.

Proto se dnešní výrobci lůžkovin snaží postarat o dokonalý tepelný komfort během noci v různých ročních obdobích a nabízejí lůžkoviny sezónní (letní), nebo celoroční středně či vysoce hřejivé. Využívají přitom nejen tradiční přírodní materiály (bavlnu, vlnu, kašmír, hedvábí či celulózu), ale stále častěji moderní technologie, díky nimž je dosaženo dokonalého termoregulačního efektu.

Doslova revoluční novinkou je v tomto směru OUTLAST, který se postará o to, že nám v zimě i v létě nikdy nebude během noci ani moc horko, ani chladno, ale vždy „tak akorát“.

Tato technologie vyvinutá původně v NASA pro vesmírné účely staví na speciálních miniaturních termokapslích (Thermocules®), které jsou zapuštěné přímo do tkaniny.

outlast_2Jde o látku podobnou vosku, jež má schopnost měnit pevné skupenství na kapalné a naopak, přičemž dochází k akumulování anebo naopak uvolňování tepla. Pokud se kůže přehřívá, termokapsle akumulují nadbytečné teplo. Jakmile se začne ochlazovat, OUTLAST vrací tělu nastřádané teplo zpět.

Za pomoci této technologie vyrábí speciální prostěradla, polštáře i polštářové povlaky značky Velfont španělská firma Velamen S. A., která je předním evropským výrobcem a exportérem lůžkovin a domácího bytového textilu.

Outlastová prostěradla, polštáře a polštářové chrániče v létě ochlazují a v zimě zamezují ztrátě tepla anebo naopak přehřívání.

V letních měsících nás totiž ze spánku zpravidla probouzí okolní vysoká teplota, protože dochází k přehřívání a nadměrnému pocení. V zimních měsících je vzduch naopak chladnější, proto se na noc více oblékáme a používáme teplejší přikrývku. To ale během spánku opět vyvolá přehřívání a donutí nás se odkrýt. Na ohřáté tělo se dostává okolní chladný vzduch, který může způsobit například stažení zádových svalů, které se může ráno projevit v zádech ústřelem.

Díky lůžkovinám Velfont všem těmto nepříjemnostem snadno a spolehlivě předejte. Testy navíc prokázaly, že termoregulační schopnost OUTLASTU prodlouží fázi hlubokého spánku o cca 30 až 40 minut, takže spánek je kvalitnější. Pocení se snižuje až o polovinu.