Měď, kov pro komfort spánku i lepší kondici

vegas-coppercoil_uprNa souvislost spánku a zdraví upozorňuje stále více vědeckých studií. Některé hovoří dokonce o tom, že až 80 procent nejrůznějších onemocnění má přímou či nepřímou souvislost se spánkem, jeho kvalitou či nedostatečnou dobou, po kterou tělu spánek dopřáváme.

Spánek může být však nejen zdravý, ale také ozdravný. A to díky matracím, na kterých spíme. Nejde přitom „jen“ o schopnost matrací přizpůsobit se tělu a současně mu vytvořit patřičnou oporu, takže se svaly, klouby i vnitřní orgány během spánku dokonale uvolní. Relaxace může být ještě dokonalejší i díky materiálům, ze kterých jsou matrace či jejich potahy vyrobeny.

Platí to i v případě pružinových matrací VEGAS, v jejichž jádru jsou použity pružiny CopperCoil potažené vrstvou mědi. Jde o patentovaný systém německé firmy Agro, která na tyto systémy poskytuje dvacetiletou záruku.

Již od starověku je známo, že měď má antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Egypťané ji nazývali „kovem života“, měděné šperky měla například raději než zlaté či stříbrné například i královna Kleopatra. Také ve starém Římě nosily ženy měděné šperky, aby byly krásné a zdravé. Měď tehdy sloužila i jako lék proti tuberkulóze a močovým infekcím.

Její solí se dodnes proti chorobám ošetřuje vinná réva a zahrádkáři vědí, že právě díky postřiku roztokem měďnaté soli lépe dozrávají rajčata.

V lidském organizmu dnes však tato látka často chybí. Po železe a zinku by přitom měla být třetím nejvíce zastoupeným prvkem v našem těle.

Měď totiž ovlivňuje většinu metabolických procesů například krvetvorbu
, stavbu kostí i činnost centrálního nervového systému. Je součástí kolagenu, bílkoviny, která je důležitou částí kůže, kostí a pojivových tkání. Hraje také důležitou roli při tvorbě barviva v kůži – melaninu. Významný je i její podíl na zmírňování křečí.

Při nedostatku mědi může dojít k chudokrevnosti neboli anémii, zhoršení duševního vývoje či ke zhoršení využití cukrů v našem těle. Protože se podílí na tvorbě melaninu, při jeho nedostatku dojde ke ztrátě pigmentu a vypadávání vlasů.

Vyskytuje se v řadě zdrojů – kakau, játrech nebo v korýších či měkkýších. U nás ji můžeme najít i v méně exotických zdrojích, k nimž patří ořechy, ovesné vločky, droždí, maliny či houby. Ve stopovém množství se měď vyskytuje i v řadě dalších potravin.

Třebaže pružinový systém CopperCoil není v přímém kontaktu s pokožkou, odkud se pak dostává krví do celého těla, pozitivní vliv mědi byl i přesto prokázán.

Právě díky mědi získaly navíc pružinové bloky používané v matracích VEGAS i zcela jedinečné vlastnosti. Především větší pevnost, vyšší odolnost proti korozi a v neposlední řadě také tichý chod. Tím že jsou bimetalické pružiny výjimečně hladké, jsou také podstatně šetrnější k taštičkám, ve kterých se nacházejí, a patří k vůbec nejtišším pružinám.

Německá společnost Agro vyrábí pružinové systémy jako jediná v celé Evropě a exkluzivní práva na jejich používání v matracích má v celé EU pouze firma VEGAS.matrace Vegas model M1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení