Lůžkoviny, které ochladí

Emotion_SiluranRtuť v teploměrech začíná pomalu šplhat výš, ochlazení tedy přijde vhod nejen během dne, ale také v noci. Moderní lůžkoviny z vysoce kvalitních přírodních či syntetických materiálů totiž dokáží zajistit potřebný komfort a hygienu i při vysokých teplotách.   

Pro lůžkoviny, které jsou zhotoveny speciálně pro letní období, je charakteristická lehkost, splývavost, vzdušnost a dokonalá prodyšnost. Materiály, z nichž jsou vyrobeny, mají také vynikající absorpční schopnosti a vlhkost velmi rychle odvádějí. Díky tomu navozují tělu chladivý pocit. Samozřejmostí je i dlouhodobé antibakteriální působení, dlouhá životnost a jednoduchá údržba - praní do 60°C.

Důležité je rovněž malé množství náplně o celkové hmotnosti cca 420 až 560 gramů (tedy 150 až 200 g/m2). Tím je zachován pocit lehkého přikrytí těla, aniž bychom vnímali teplo. Lůžkoviny tak vytvoří vhodné podmínky pro spánek i během horkých nocí.

Sázkou na jistotu je v tomto směru například souprava Siluran od výrobce Every. Staví na patentované technologii SILURAN Cool-Down Technology, která zajišťuje rychlý odvod vlhkosti od těla do povrchové tkaniny, kde se následné odpařuje. Tím je dosaženo jednak chladivého efektu a lůžko zůstává po celou noc suché. Technologie navíc zaručuje bavlněné tkanině i dokonalé antistatické vlastnosti a zjemňuje ji. K dokonalé splývavosti přikrývek Siluran pomáhá i jejich ergonomické prošití.

Siluran_Potah

Podobné ochlazení zajistí během tropických nocí i ložní souprava Cool Touch. Je zhotovena z jemné polyesterové tkaniny COOL MAX, která udržuje u těla souvislou vzduchovou vrstvu. Ta je tepelně stabilní v chladném i teplém prostředí. Tkanina z hydrofobních čtyřkalánkových vláken má nesepratelnou antibakteriální úpravu, takže je schopna zamezit tvorbě mikrobů na zpoceném těle. Díky tomu nedochází k nepříjemnému pachu, který mívají jiné ložní textilie při vícenásobném použití.

coolTouch_Potah

Náplň obou typů letních přikrývek tvoří čtyřkanálkové duté vlákno Every Fibre Loft, které je díky své spirálové struktuře až o 20% vzdušnější než běžná dutá vlákna a je plně odolné vůči mikroorganizmům.

Lůžkoviny jsou vyráběny v rukodělném ateliéru, kde je při zpracování věnována pozornost každému detailu.

I to je typické pro společnost Every, která patří k tradičním českým výrobcům lůžkovin. Veškerá její produkce je výsledkem dlouholetých zkušeností a vlastních konstrukčních řešení i originálních technologií, které jsou plně srovnatelné s předními evropskými dodavateli.

Firma Every se snaží o nový pohled na vše, co souvisí se spánkem, a kulturu spaní vnímá jako součást zdravého životního stylu.

Emotion_CoolTouch_BIG