Jak připravit ložnici na zimu

jakpripravitloznici_1Dlouhý a krásný podzim pomalu ale jistě vystřídá temná zima, na kterou je potřeba připravit se nejen psychicky, ale také přizpůsobit jí i naši ložnici. Stačí několik malých úprav, které nám zajistí, že se vyspíme do růžova, i když to za okny nebude taková idylka.

Malý předvánoční úklid

Příjemná a útulná místnost, ve které bude navíc uklizeno a vyvětráno je přímo oázou pro naše tělo a mysl - tedy ideální místnost, ve které budete chtít odpočívat. Proto jako první sáhněte po prachovce, vysavači a zbavte vaši ložnici všech nečistot, prachu a zbytečností.

Povlečení zahřeje

Než začnete zvyšovat teplotu na svém topení, začněte nejprve u výměny povlečení, které vás dokáže v tomto období zahřát. Ideální tkaninou pro zimní povlečení je např. flanel. Je charakteristický vysokým vlasem, který vzniká počesáním na povrchu tkaniny. Nejkvalitnějším materiálem flanelového povlečení je bavlna. Takové povlečení vám bude příjemné nejen na dotek, ale je také charakteristické svou hřejivostí, kterou právě v těchto měsících uvítáme.

Stejně tak se každý večer můžete zahřát pod povlečením z mikroplyše. Na omak je velice příjemné, sametové, antibakteriální a dokáže vás udržet opravdu v teple. Jen je potřeba myslet na to, že se nejedná o přírodní materiál.

A protože Vánoce už klepou na dveře, můžete svou ložnici tematicky zahalit do vánočních stromečků díky bavlněnému povlečení, které vás ihned naladí na tu pravou sváteční atmosféru.

Nepřetápět, ani když mrzne

Chápeme, že někdo teplo miluje, takže zatopit pod kotlem by bylo rychlé řešení, ale v době energií ve výši zlata a skutečnosti, že díky horku by bylo v místnosti sucho, což škodí nejen naší pokožce, ale také dýchacím cestám, je naopak rozumné udržovat teplotu i během zimních měsíců v rozmezí okolo 16 °C - 19 °C. Sucho v místnosti má za následek nepříjemné svědění, pokašlávání, škrábání v krku, bolest hlavy a následnou únavu z nekvalitního spánku. A to nechceme!

jakpripravitloznici_2

Na peřině záleží

Kvalitní matrace a peřina je základem, na kterém je postaven kvalitní spánek. Vzhledem k tomu, že velkou část našeho života prospíme, nemělo by nám být jedno, kde a na čem si usteleme. Samozřejmě s každým ročním obdobím nebudeme zároveň měnit matraci, ale peřina, stejně jako povlečení, dokáže díky svým vlastnostem, poskytnout během zimních měsíců komfortní hřejivost. Přesně taková je naše přikrývka Active Acarsan Natural, která má kromě vysoké hřejivosti také výplň s trvalou ochranou proti roztočům, plísním a mikroorganismům. Kroucené silikonizované vlákno zajišťuje pocit lehkosti a nadýchanosti přikrývky. Teď už si nemusíte představovat, jak by asi vypadal spánek na dokonalém obláčku.

Zahřejou i barvy

Stačí několik malých změn a výměny doplňků a rázem máte nový pokoj. Zkuste vyměnit povlak dekoračních polštářků, závěsy, přehoz přes postel nebo si pořiďte novou svíčku. Na zimu se hodí teplejší odstíny např. broskvová, korálová, červená a všechny jejich tóny.

V naší nabídce si pro svou ložnici vyberete v každé kategorii, tak pojďte se s námi připravit na zimu.