Jak vybrat a ošetřovat lůžkoviny

Jak vybírat lůžkoviny?

Ložní výrobky společnosti EVERY jsou výsledkem vlastního vývoje včetně nových konstrukčních řešení polštářů a přikrývek pro různé skupiny uživatelů a různá roční období. Široký sortiment lůžkovin je rozdělen do čtyř základních skupin. Každý program je charakteristický určitými užitnými vlastnostmi, podle kterých si snadno zvolíte pro sebe ten nejvhodnější výrobek, tj. správnou přikrývku nebo polštář.

Letní lůžkoviny

Letní lůžkoviny jsou lehké splývavé přikrývky vhodné zejména pro letní období. Vyznačují se vynikající absorpcí a odvodem vlhkosti, vysokou prodyšností, termoregulační schopností, chladivým pocitovým efektem a antibakteriálními účinky. Jsou vhodné pro alergiky.

Náplň polštářů tvoří kombinace polyesterových kuliček a speciálních polyuretanových tyčinek. Tato směs slouží k zajištění pružnosti, měkkosti a stabilnosti polštáře. Náplň letních přikrývek tvoří vysoce kvalitní duté vlákno o hmotnosti 200 g/m2.

Letní lůžkoviny to je příjemné spaní v teplém období…

Středně hřejivé lůžkoviny

Středně hřejivé lůžkoviny zajišťují vynikající termoregulaci v lůžku a jsou vhodné pro celoroční využití. Mezi hlavní přednosti středně hřejivých lůžkovin patří odvod vlhkosti od těla, vynikající termoregulace v lůžku, antibakteriální účinky, lehkost, vzdušnost a nadýchanost. Jsou vhodné pro alergiky.

Náplň polštářů tvoří kombinace polyesterových kuliček a speciálních polyuretanových tyčinek. Tato směs slouží k zajištění pružnosti, měkkosti a stabilnosti polštáře. Náplň středně hřejivých přikrývek tvoří vysoce kvalitní duté vlákno o hmotnosti 300 g/m2.

Středně hřejivé lůžkoviny to je příjemné spaní po celý rok…

Vysoce hřejivé lůžkoviny

Vysoce hřejivé lůžkoviny se vyznačují nízkou hmotností, jedinečnou lehkostí a zároveň mimořádnou hřejivostí. Jsou vhodné zejména pro zimní období a zimomřivé uživatele. Mezi hlavní přednosti středně hřejivých přikrývek patří velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, vynikající hřejivost, antibakteriální účinky, lehkost, vzdušnost a nadýchanost. Jsou vhodné pro alergiky.

Náplň polštářů tvoří kombinace polyesterových kuliček a speciálních polyuretanových tyčinek. Tato směs slouží k zajištění pružnosti, měkkosti a stabilnosti polštáře. Náplň vysoce hřejivých přikrývek tvoří vysoce kvalitní duté vlákno o hmotnosti 400 g/m2.

Vysoce hřejivé lůžkoviny to je příjemné spaní po celou zimu…

Vyvařovací lůžkoviny

Vyvařovací lůžkoviny představující vysoký hygienický standard jsou vhodné pro celoroční využití. Mezi jejich hlavní přednosti patří zejména dobré tepelně izolační vlastnosti, jemnost, vzdušnost, nadýchanost a díky možnosti praní na 95 °C i vysoká hygiena lůžka. Jsou vhodné pro alergiky.

Náplň polštářů tvoří kombinace polyesterových kuliček a speciálních polyuretanových tyčinek. Tato směs slouží k zajištění pružnosti, měkkosti a stabilnosti polštáře. Náplň vyvařovacích přikrývek tvoří vysoce kvalitní duté vlákno obvykle o hmotnosti 300 g/m2.

Vyvařovací lůžkoviny to je příjemné spaní s vysokým hygienickým standardem po celý rok...

Věříme, že naše nabídka Vám pomůže v lepší orientaci v širokém sortimentu ložních výrobků a přispěje ke správné volbě ložního vybavení a vytvoření podmínek pro zdravé, příjemné a pohodové spaní.

Jak ošetřovat výrobky

Pro zachování dlouhé životnosti a výborných užitných vlastností výrobků Every je důležité jejich správné ošetřování. Způsob údržby, který vyplývá z provedených testů a představuje nejšetrnější možnost údržby, je dán ošetřovacími symboly, které najdete u každého výrobku.

Pro snadnější orientaci uvádíme přehled a význam ošetřovacích symbolů používaných u našich výrobků:

 

  Maximální teplota 95 °C. Mírný postup.
  Maximální teplota 60 °C.Mírný postup.
  Maximální teplota 40 °C. Mírný postup.
  Výrobek se může prát v pračce při teplotě vody nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 30°C a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.
 

Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlór.

 

Povolen pouze oxidační/nechlorový bělící prostředek.

 

Výrobek se nesmí bělit.

 

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce normálním teplota.

 

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce nižší teplota sušení.

 

Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.

 

Žehlení při maximální teplotě žehlicí plochy 110 °C, žehlení parou může způsobit nevratné poškození.

 

Výrobek se nesmí žehlit.

 

V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje určitá opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit tetrachloretanem, benzínem, trifluortrichloretanem s omezeným přidáním vody. Samoobslužné čištění není dovoleno.

 

Výrobek se nesmí chemicky čistit.

 Zjistěte více...