Právě u nás probíhají DNY VELKÝCH SLEV - slevy 5 - 55 % na vybraný sortiment při použití kódu dnyslev-424. Více informací >>>

Jak vybrat a ošetřovat lůžkoviny Every

Jak vybrat přikrývku

Vhodná přikrývka je taková přikrývka, pod kterou se dobře spí. Proto jsou přikrývky every EMOTION rozděleny do 5-ti základních skupin:

• Letní přikrývky - pro teplé období
Jsou zhotoveny z materiálů, které rychle odvádí pot od těla a v lůžku vytváří suché mikroklima. Jejich předností je dále lehkost, vzdušnost a jednoduchá údržba - dají se prát při teplotě vody do 60°C. (Materiály typu TOPCool, Coolmax).
• Univerzální přikrývky se střední hřejivostí
Určeny pro uživatele, kteří netrpí zvýšenou potivostí a nejsou zimomřiví. Zde se používají hlavně bavlněné materiály, charakteristické příjemným pocitovým efektem.
• Vysoce hřejivé přikrývky - určené pro zimomřivé.
Vyznačují se výplní z vysoce hřejivých syntetických vláken (s nadměrnou nadýchaností) nebo dvouvrstvými syntetickými rouny o zvýšeném objemu a povrchovou tkaninou z nejlehčích bavlněných saténů, aby nedocházelo k potlačení nadýchanosti a hřejivosti výplně.
• Vyvařovací přikrývky
Středně hřejivé se zvýšeným hygienickým standardem (praní do 95°C) jsou určeny především pro alergiky. Jejich konfekční zpracování zajišťuje zvýšenou pevnost a odolnost proti mechanickému a vysokému tepelnému namáhání.


Výběr vhodného polštáře

U polštáře je nejdůležitější měkkost a pružnost, stálost objemu a jemnost povrchové tkaniny. Důležitou roli hraje také konstrukce.

Ta byla vyvinuta s ohledem na požadavky různých typů uživatelů. Polštář je proto složený ze dvou částí - z obalu a náplně, které jsou opatřeny zipem. Osamostatnění obalu zvyšuje mnohonásobně životnost polštáře, protože obal je možné prát samostatně. Další výhodou je možná regulace množství náplně, čímž se dá dosáhnout optimálního objemu polštáře.

Polštář má být měkký, pružný, nadýchaný, příjemný na omak a nesléhavý. Každý by si měl vybrat pro sebe ten nevhodnější typ. K tomu se doporučuje následující jednoduchý návod : výplň a objem polštáře vybereme podle toho, v jaké poloze nejraději spíme.

• nejmenší hmotnost a tím i objem polštáře
(cca 1000 g) je vhodná pro spaní na břiše

• střední hmotnost (cca 1100 g) je vhodná pro spaní
na boku

• nejvyšší hmotnost (cca 1200 g) doporučujeme pro
spaní na zádech

Důležitým hlediskem při výběru přikrývky a polštáře je stupeň potivosti u jeho uživatele. Při zvýšené potivosti je třeba dát přednost výrobkům zhotoveném z letních tkanin jako je např. SILURAN nebo TOPCool, které zajišťují rychlý odvod potu. Z hlediska nadstandardní hygieny, důležité zejména pro alergiky, jsou nejvhodnější vyvařovací přikrývky a polštáře, u nichž jsou při teplotě praní do 95°C nejspolehlivěji ničeny všechny alergeny vyvolávající hlavně astmatické potíže.

1 Výplň a objem polštáře vybereme podle toho, v jaké poloze nejraději spíme. Nejmenší hmotnost a tím i objem polštáře (cca 1000 g) je vhodná pro spaní na břiše.
2 střední hmotnost (cca 1100 g) je vhodná pro spaní na boku
3 nejvyšší hmotnost (cca 1200 g) doporučujeme pro spaní na zádech.
4 pro pohodlné spaní je důležité také správné uložení hlavy. To spočívá v poloze, kdy polštář se uloží spodní stranou na rameno, obejme se zespodu tou rukou, na jejíž stranu se obracíme, polštář se lehce přitáhne k rameni a hlava se na něj uloží (polštář by se neměl dostat pod záda).

 

Značky pro údržbu:

1 V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje určitá opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit tetrachloreténem (perchloretylénem), benzínem, trifluortrichloretanem s omezeným přidáním vody. Samoobslužné čištění není dovoleno.
2_1 Zákaz chemického čištění
3_1 Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při normálním sušícím programu
4 Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení.
5 Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlor.
6_1 Výrobek se může prát v pračce při teplotě vody nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.
7_1 Výrobek se může prát v pračce při teplotě vody nejvýše 95°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.
8_1 Zákaz žehlení
9_1 Žehlení při maximální teplotě žehlící plochy 110°C, opatrně při žehlení parou.

 

Zjistěte více...