Oslavte světový den spánku skvělým spánkem

svetovydenspankuJiž po několik let je pátek před jarním slunovratem spojován se spánkem. Světovým dnem spánku, který letos připadá na 15. března, se totiž Světová asociace spánkové medicíny (WASM) snaží zvýšit povědomí o epidemii, která ohrožuje zdraví a kvalitu života miliónů lidí na celém světě. Nejrůznější poruchy spánku jsou totiž stále častější. V mnoha případech jde přitom o poruchy či onemocnění, jimž se dá předcházet, případně se dají účinně léčit.

Je prokázáno, že ve spánku strávíme až jednu třetinu svého života. A jde přitom o třetinu, která velmi významně ovlivňuje i ty zbývající dvě. Spánek je totiž důležitý nejen pro celkovou regeneraci lidského organizmu, ale i pro vytváření paměťových stop a řadu metabolických procesů. Má vliv na naše zdraví, výkonnost, psychiku i náladu. Je základní lidskou potřebou podobně jako jídlo a pití.

Třebaže výzkumy potvrzují, že vážné problémy se spánkem má v současné době až 45 % světové populace, odbornou pomoc vyhledá ani ne jedna třetina nemocných. Odborníci jsou přitom přesvědčeni, že lepší pochopení problematiky spánku a další výzkum v této oblasti může snížit dopad spánkových poruch na pacienty i společnost.

Souvislost mezi délkou, pravidelností a zejména kvalitou spánku je prokázána u zhruba 80 % nejrůznějších onemocnění, a to v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. A je také potvrzeno, že právě kvalitu či intenzitu spánku můžeme do značné míry ovlivnit sami dodržováním poměrně jednoduchých zásad.

Patří k nim i vytvoření správných podmínek pro spánek. Víme totiž, že lidské tělo i během noci citlivě reaguje na tlak, teplotu, světlo, vlhkost a hluk.

I správně zvolená matrace, která vytvoří potřebnou oporu, aniž by vytvářela nepříjemný protitlak, anebo přikrývka, jež je schopna odvádět přebytek potu od těla, může znamenat pro spánek podstatnou změnu k lepšímu.

S výběrem veškerého sortimentu, který se postará o váš kvalitní spánek, vám rádi kdykoliv pomůžeme. Oslavte Světový den spánku tím nejlepším způsobem společně s námi.