Jak přežít Vánoce a Silvestr ve zdraví

Maska na spaní DaydreamDoba před Vánocemi dnes bohužel ani zdaleka nepřipomíná advent, který zažívali naši předkové. Vládne jí stres, nervozita a zpravidla naprostý chaos – na silnicích, v obchodech, doma… Zkrátka kam se člověk podívá.

Se Štědrým dnem sice okovy stresu o něco povolí, ale číhají na nás jiná nebezpečí v podobě přemíry jídla, sladkostí a alkoholu. O co více si jich dopřáváme, o to méně se bohužel zpravidla pohybujeme.

Pokud tedy nechcete zažít během vánočních svátků žlučníkový záchvat a permanentní kocovinu, měli byste zkusit dodržet alespoň několik základních zásad.

V jídle i v pití dělejte přestávky a do vánočního jídelníčku se snažte zařadit i méně tučná a kalorická jídla. Především zeleninu a luštěniny. Alkohol bychom nikdy neměli pít nalačno a měl by být dostatečně „prokládán“ vodou, minerálkami či nealkoholickými nápoji, nejlépe bez cukru. Udržíte si tak v těle dostatek tekutin. Také platí moudrá zásada alkohol nemíchat.

Odbourávání alkoholu je různé, záleží na naší tělesné konstituci a také na tom, jestli pije žena či muž. Za jednu hodinu je náš organismus schopný spotřebovat asi 7,5 g alkoholu, například jeden litr vína spálí tedy až cca za 13 hodin.

Nejméně zákeřná je vodka, naopak červené víno obsahuje tyramin, což je látka podobná histaminu, která může vyvolat silné bolesti hlavy.

Pokud jste to s alkoholem přece jen trochu přehnali, nepokoušejte se zbavit kocoviny cigaretou nebo kávou. Kouření vám v tomto případě dvakrát neprospěje a káva vás ještě víc dehydratuje. Na místě je spíše vitamín C a B, který byste měli zapít alespoň půllitrem čisté vody.

V tomto stavu se vyhněte vysokým teplotám, stresu a jakékoliv fyzické zátěži. Pokud zvládnete krátkou procházku, udělá vám určitě dobře. Pokud ne, uložte se ke spánku. Kvalitní a vydatný spánek vás totiž zaručeně dostane zpět do správné kondice. V ložnici si před spaním určitě dobře vyvětrejte a když by vás v něm rušilo světlo nebo hluk, můžete použít masku na spaní DayDream a špunty do uší od stejného výrobce.

Mimochodem gelová vložka, která je součástí masky DayDream pomůže i v případě oteklých či unavených očí a při bolestech hlavy. Pokud necháte tento Cool Pack cca 30 minut vychladit a na přibližně stejnou dobu vložíte do masky, odezní veškeré nepříjemné následky bujarého veselí podstatně rychleji.

Ráno pak pomůže k lepší formě sprcha a hlavně snídaně. V případě, že nejste schopni nic sníst, uvařte si alespoň čaj z máty, heřmánku, kopřivy nebo řebříčku, zklidní játra a žlučník. Někomu pomáhá na kocovinu slepičí vývar, česnečka nebo zelná polévka, neslazený čaj či čerstvě vylisovaná šťáva z ovoce.

Tak tedy šťastné a veselé, a hlavně pohodové Vánoce a úspěšný a jistý krok do nového roku 2017.

Prohlédněte si masky na spaní DayDream >>>
Přijďte si vybrat masky na spaní na naše prodejny >>>

daydream-muz-sluchatka-maska-polstar-s-logem-800