Tisková zpráva - Průzkum: Češi si nejčastěji užívají milostné hrátky v posteli, láká je však i sex na schodech či ve sprše

Praha, 3. září 2015 – Co se milování týče, patří Češi k evropskému průměru. V posledním průzkumu společnosti Sleep Centrum navíc přiznali, že se v experimentování moc nevyžívají a nejčastěji s partnerem skončí v posteli. Kromě toho z výsledků průzkumu vyplynulo, že postel často využívají také jako místo ke sledování filmů či vyřizování elektronické korespondence.

Ačkoli se jako populární místa pro milování s partnerem ukázaly také pohovka, stůl či automobil, více než polovina Čechů (52 %) si milostné hrátky nejčastěji nechává do ložnice. Co se představ týče, umí náš národ popustit uzdu fantazii. Celých 26 % respondentů uvedlo, že by je lákal sex na schodech, pětina dotázaných by zvolila jako netradiční místo pro zpestření milostného života sprchu a 12 % přiznalo touhu pomilovat se na pračce.

„Většina lidí má ráda nejen při spánku, ale také při hrátkách s partnerem určitou dávku soukromí a pohodlí. Ač se to nemusí zdát, romantickou atmosféru při sexu nebo mazlení může narušit i příliš měkká nebo proleželá matrace. O nekvalitní či dokonce vrzající posteli nemluvě,“ říká Lukáš Novotný, specialista na zdravý spánek ze společnosti Sleep Centrum, a dodává: „Výběru vhodné matrace a postele bychom proto měli věnovat dostatečnou pozornost. Jedině tak zajistíme naší ložnici to pravé kouzlo a budeme si v ní moci vychutnat nejen kvalitní a plnohodnotný spánek.“

Stejně otevřeně jako k lechtivým hrátkám se dotazovaní přiznali i k dalším věcem, které v posteli provozují. Práci si nejen domů, ale rovnou do ložnice nosí až 84 % z nich a 34 % tak dokonce činí pravidelně.

84 % dotázaných rovněž vyřizuje v posteli SMS zprávy a e-maily prostřednictvím chytrých telefonů. Televizi nebo filmy na tabletu či notebooku v posteli sleduje více či méně pravidelně 83 % respondentů. Celých 60 % respondentů průzkumu dále uvedlo, že trpí nespavostí nebo poruchami spánku.

„Uléhat do postele s mobilním telefonem, tabletem či notebookem v ruce je pro velkou většinu Čechů běžnou praxí. Přitom právě používání elektronických přístrojů a řešení pracovních záležitostí před usnutím má na kvalitu a délku spánku velmi negativní vliv. Zkuste si proto místo notebooku vzít do postele knížku, pracovní emaily nechat až na ráno a místo psaní SMS zpráv si třeba povídejte se svým parterem,“ uzavírá Lukáš Novotný.


O SPOLEČNOSTI SLEEP CENTRUM

Společnost Sleep Centrum poskytuje kompletní sortiment výrobků pro zajištění zdravého spaní a kvalitního odpočinku. Specializuje se na prodej matrací, postelí, lamelových roštů a doplňků do ložnice od prověřených evropských i tuzemských výrobců – Hilding, Tempur, Ahorn, BMB, Daydream. Sleep Centrum je výhradním dovozcem matrací italské značky FlexyFlex na český trh. Ve svém portfoliu nabízí také privátní značku matrací Sleep Centrum. Více informací naleznete na stránce http://www.sleepcentrum.cz/.

KONTAKT PRO MÉDIA:

Daniela Paličková, Weber Shandwick, +420 732 955 366, dpalickova@webershandwick.cz

KE STAŽENÍ:

Tisková zpráva: Češi si nejčastěji užívají milostné hrátky v posteli v PDF >>>
Logo společnosti Sleep Centrum ve formátu JPG >>>