Právě u nás probíhají DNY VELKÝCH SLEV - slevy 5 - 55 % na vybraný sortiment při použití kódu dnyslev-424. Více informací >>>

Měsíc zdravého spánku - březen 2024

Březen je ve znamení zdravého spánku. Oslavte ho s námi a využijte speciální slevy na produkty podporující kvalitní spánek. Měsíc zdravého spánku je tu a slevy až 50% na vybrané zboží s ním!

Více informací o akci >>>

A proč zrovna březen měsícem zdravého spánku?

Čekají nás dvě velmi důležité oslavy spánku, a to Světový den spánku a Mezinárodní den zdravého spánku. Oba tyto dny slouží k osvětlení významu spánku pro lidské zdraví a k podpoře zdravých spánkových návyků po celém světě.

Světový den spánku

Světový den spánku (World Sleep Day) připadá jako každý rok na pátek před jarním slunovratem. V roce 2024 je to pátek 15. března. Téma letošního roku je „Rovnocennost spánku pro globální zdraví“. Toto téma zdůrazňuje důležitost rovného a spravedlivého přístupu ke kvalitnímu spánku pro všechny, bez ohledu na jejich sociální, ekonomické nebo geografické pozadí. Spánek je nezbytný pro zdraví, ale mezi různými populacemi na celém světě přetrvávají měřitelné rozdíly ve zdraví spánku, což posiluje zdravotní nerovnosti. Světovým dnem si připomínáme, že kvalitní spánek je základním právem všech jednotlivců a má vliv na celosvětové zdraví a blahobyt.

Mezinárodní den zdravého spánku

A mezinárodní den zdravého spánku? Ten připadá na 21. března, cílem tohoto dne je propagovat vědomí o důležitosti zdravého spánku jako klíčového faktoru pro fyzické a duševní  zdraví. měsíc zdravého spánku