Vážení zákazníci, během státních svátků 5. 7. a 6. 7. budou naše prodejny zavřeny. Děkujeme za pochopení.

Individuální úpravy postelí Jacques

Všechny modely postelí Jacques lze vyrobit v dřevinách buk, dub, ořech americký, bříza a namořit na jeden z mnoha nabízených odstínů - viz. barevná škála moření.

šířka čela

Šířka postele může být libovolná, rozměr přizpůsobíme přání zákazníka. Cena postele pak odpovídá nejbližšímu vyššímu rozměru, např. rozměru 155 (Queen size) odpovídá ceně za šíři 160.

délka postele

Délka postele může být také libovolná. Přizpůsobíme lůžko výšce zákazníka nebo možnostem místnosti.

Výška postele může být upravena až + 15 cm. Vyšší postele jsou žádány zejména zákazníky, kterým se hůře vstává z postele.
Do designových ložnic je možné naopak nohy zkrátit a snížit ložnou plochu.

 

Výška a složení čel

Různé výšky čel postelí a rozložení jednotlivých horizontálních dílů jsou nejčastějí úpravou, kterou provádíme na řadě modelů Jacques.I až VIII. Standardní výška čel je u modelu Jacques.I a IV 75 cm, u ostatních modelů 90 cm. V případě, že výšce brání např. okenní parapet, zkosení stěny případně jiná stavební úprava místnosti, není problém vyrobit čelo postele s menší výškou. Vpravo uvedený příklad je varianta jednolůžka s oběma čely do výšky 600 mm, postel je z 30 mm bukového masivu a s transparentním lakem.

Rohová úprava

Upravit design a konstrukci postele tak, aby pěkně zapadala do rohu místnosti je také možné. Aby postel vypadala pohledově stejně z obou stran jsou zakryté i spodní boky postele a do rámu lze vložit dva úložné prostory s přístupem z vrchu přes lamelové rošty uložené na pístových mechanismech. Celý rám postele je možné vyrobit z jakékoliv dřeviny a dodat v demontu. Montáž pak probíhá na excentrické spojovací kování.

Boční zakrytí lůžka

V případě, že zákazník nechce investovat do samostatných výsuvných úložných prostorů a má možnost přístupu z vrchu, tzn. již má nebo si chce zakoupit lamelový rošt s pístovým mechanismem, lze postel řešit tak, že boční prostor pod bočnice se zakryje. To se řeší buď výrobou vyšších bočnic do výšky pelesti nebo přidáním druhých bočnic (již bez držáku roštu) pod první bočnice do výšky spodního horizontálního dílu na předním čele. V obou případech lze přední i zadní čelo nechat beze změny, vizuálně obsah postele již neruší a pod matrací je nutné zachovat přísun čerstvého vzduchu. Výrazně nedoporučujeme korpus postele zcela uzavírat! Nedostatečný přísun vzduchu omezuje prodyšnost celé postele a snižuje odvětrávání potu během spánku. Jádro matrace, potahoviny i lůžkoviny mají pak nižší životnost. Uvedený obrázek znázorňuje variantu plných boků, u tohoto modelu (Jacques.R) byl i přidán druhý díl na předním čele.

Boční čelo

Rám postele lze vybavit bočním čelem ve tvaru zadního čela. To může sloužit jako obložení stěny, nebo pokud postel slouží i na denní sezení jako opěrka. Tato možnost je omezena konstrukčně na postele řady I až VIII. U ostatních modelů se v případě požadavku na boční čelo musí postavit nová postel. Případně zvážit zda upravit rám tak, aby spíše vyhovoval dennímu sezení. Boční opěrná plocha je poměrně velká, v případě, že zákazník chce vyrobit a dodat na bok postele potažené pěnové dílce nebo zamýšlí na posteli mít hodně polštářů, lze čelo osadit pouze několika příčkami. Plná plocha materiálu by zbytečně zvedala cenu. Zde vyobrazená postel má na pravém boku dva dílce.

Přídavná police

Zajímavou možností je doplnění zadního čela o zadní odkládací plochu. Ta může být libovolně hluboká. Police je podepřena dle své velikosti odpovídajícími výztužemi a dodána naklížena rovnou na čele, nebo ustavena zvlášť. Pokud to délka ložnice dovoluje, je prostor za čelem postele velice zajímavou odkládací plochou, kam lze kromě police umístit např. různé police, zásuvky, nebo velký truhlík na lůžkoviny. Police na tomto obrázku má hloubku 10 cm a na konci je opatřena vyšším okrajem, a je dodávána již připevněna na čele.

Nové rámy postelí na zakázku

Při požadavku na realizaci zcela nového rámu postele přistupujeme k zákazníkům individuálně, na základě zadání a nejlépe osobní schůzky na prodejně je zpracován 3D model a odsouhlasena cena a dodací podmínky. Jsme schopni pracovat i na základě obrázku a zadaných požadovaných vnitřních rozměrů pro matraci. Zde uvádíme realizované návrhy i nerealizované studie.
 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací